1. SKIP_MENU
 2. SKIP_CONTENT
 3. SKIP_FOOTER
 • آخرین بروزرسانی: پنج شنبه 29 جون 2017. برابر با پنج شنبه, 08 تیر 1396

گزارش

هفتادمین کنگره خانواده جهانی لیبرال‌ها

 در دوران جنگ سرد این لیبرال‌ها بودند که در خط نخست دفاع از آزادی‌های فردی و حقوق بشر ایستادند، امروز هم تنها لیبرال‌ها خواهند توانست در مقابل افراطی‌گری دینی بایستند و راه چاره‌ای بیابند. تنها تصور کنید که به‌جای یک دولت تئوکراتیک در ایران، یک دولت لیبرال به روی کار بیاید. تاثیر این دموکراسی در منطقه خاورمیانه باورنکردنی خواهد بود. (با ایران چه باید کرد؟) به ایرانیان لیبرال داخل کشور این امید را تزریق کنید که آن‌ها را فراموش نکردید. آن‌ها را در عرصه‌های جهانی مورد حمایت و تشویق خود قرار دهید. به آن‌ها این کمک را بکنید تا در پهنه گیتی با دیگر لیبرال‌ها نظرات خود را تبادل کنند و از همفکری هم سود ببرند. به ایرانیان این پیغام را بدهید که از راه تغییرات ‌فرهنگی به دموکراسی خواهید رسید.

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

ملاقات رایزن حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) و تنی چند از مسئولین حزبی با آقای سام گرندورگ سر کنسول اسرائیل در لوس آنجلس

گفتگو پیرامون موضوع دوستی دو ملت و نقش تروریستی جمهوری اسلامی در منطقهٔ صورت پذیرفت؛ همچنین پاسخ منتشرشده‌ی دبیر کل محترم حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) جناب آقای خسرو بیت الهی به پیام آقای نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل به ایشان تقدیم شد.

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

بزرگداشت پادشاهان پهلوی و یک‌صد و دهمین سالگرد انقلاب مشروطه

  سخنران بعدی نیک آهنگ کوثر فعال اجتماعی، روزنامه‌نگار و کاریکاتوریست مشهور بود. وی که در رشته زمین‌شناسی در دانشگاه تهران تحصیل‌کرده است، درباره مسئله کمبود آب در ایران و تهدیدی که ازاین‌جهت متوجه کشور است، سخن گفت.
وی گفت مقایسه عکس‌های ماهواره‌ای امروز با 37 سال پیش از ایران نشان می‌دهد که حاشیه سبز ایران که نشانه جنگل‌ها و بیشه‌ها است کمتر و بخش‌های قهوه‌ای که نمایانگر کویرها و صحراها می‌باشد بیشتر شده و از میزان برف رشته‌کوه‌های البرز و زاگرس کاسته شده است.
کوثر با اشاره به این‌که در دوران تحصیل در دانشگاه برای کارآموزی و نقشه‌برداری به استان چهارمحال و بختیاری سفرکرده بود گفت 25 سال پیش رود کارون و سرشاخه‌های آن سرشار از آب بود ولی امروز کاملاً خشک‌شده است به‌طوری‌که برای ساکنان شماری از روستاهای این منطقه با تانکر آب آشامیدنی برده می‌شود.
وی علت این امر را انتقال آب از چهارمحال بختیاری به شهرستان رفسنجان دانست و گفت یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی چندی پیش گفت 80 میلیارد دلار آب برای تولید 30 میلیارد دلار پسته مصرف‌شده است، درحالی‌که از این ارز درواقع چیزی نصیب مردم ایران نمی‌شود.

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

گزارش کنفرانس «چشم‌انداز ایران...فرصت‌ها و چالش‌ها!»

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) -شاخه لندن در روز جمعه شانزدهم دسامبر در سالن کتابخانه کنزینگتون لندن، کنفرانسی تحت عنوان «چشم‌انداز ایران...فرصت‌ها و چالش‌ها!» با حضور آقايان پرفسور شاهین فاطمی، پرفسور حسن منصور و دکتر رضا تقی زاده برگزار کرد.

نخستين سخنران آقای دکتر رضا تقی زاده سخنرانی خود را با موضوعانتخابات رئیس‌جمهور جدید آمریکا و تأثير آن بر ایران و خاورمیانه آغاز کردند. ایشان با انتقاد از سیاست‌های دولت آمریکا در هشت سال گذشته که همواره صدای مخالفان جمهوری اسلامی را مورد سانسور قرار داده و با یکدست کردن و از صافی عبور دادن کارکنان شبکه‌های خبری خود فقط صدای طیفی خاص را موردتوجه قرار داده‌اند اشاره کردند و تأکید داشتند که صدای مخالفان جمهوری اسلامی می‌بایست در رسانه‌هایی که بااعتبار و هزینه آمریکا تامین می‌شوند شنیده شود و همان اندازه که به اصلاح‌طلبان مجال اظهار عقیده داده می‌شود به دگر اندیشان هم فرصت داده شود. پس از سخنرانى ايشان دقايقى به پرسش و پاسخ پرداخته شد.

سخنران دوم دکتر حسن منصور درباره اقتصاد ایران و عملکرد برجام سخن گفتند. ایشان با اشاره به قیمت دلار و میزان حقوق دریافتی کارمندان و کارگران در زمان پیش و پس از انقلاب و مقایسه آن‌ها با یكديگر، عنوان کردند که دلار افزایش شش هزار برابری داشته درحالی‌که حقوق دریافتی مردم تقریباً ١٤٠٠برابر شده كه این نشان‌دهنده ان است که سطح قدرت خريد مردم به رقمی کمتر از نيمى از زمان پیش از انقلاب رسیده. این در حالی است که بسیاری از ارگان‌های وابسته به سپاه و دولت معاف از مالیات شده‌اند.

آخرين سخنران برنامه جناب آقای دکتر شاهین فاطمی به موضوع ملی‌گرایی پرداخته و با اشاره به شرکت چند صدهزارنفری مردم در پاسارگاد و شعارهای ملی‌گرایانه عنوان کردند که جمهوری اسلامی بیش از همیشه از مردم هراس دارد و مثل‌اینکه بر روی باروت و مهمات خوابیده باشد. دکتر فاطمی قسمتی از زمان را به جمع‌بندی و نتیجه‌گیری اختصاص دادند.
در قسمت بعد، جلسه پرسش و پاسخی برگزار شد که تعداد زیادی از حاضرین در جلسه سؤالات خود را با سخنرانان برنامه مطرح کردند که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

برنامه اقتصادی منشور حزب

  یکی از مهم‌ترین عرصه‌های آزادی، اقتصاد آزاد است. اینکه تک‌تک افراد، باتدبیر و اراده و مسئولیت خود، امر معاش خود را سامان دهند و به ازای استعدادها و توانائی‌های خود، در تقسیم‌کار اجتماعی شرکت کنند. آزادی سیاسی، بدون تأمین آزادی اقتصادی به دست نمی‌آید و برای تأمین و استقرار آزادی، پی انداختن نهادهای اقتصاد آزاد ضروری است.
لازمه آزادی اقتصادی، ریشه گرفتن نظم ناشی از قوانین دموکراتیک، نهادینه شدن حقوق فرد، تأسیس یک قوه قضائی پاکیزه و مستقل به‌مثابه تضمین ‌کننده امنیت، حقوق فرد، حافظ حقوق مالکیت و ضامن اجرای قراردادهاست. همچنین، شکل گرفتن یک بخش خصوصی نیرومند، سرزنده و رقابت‌پذیر به اتکای یک طبقه متوسط نواندیش، شرط ناگزیر پا گرفتن اقتصاد آزاد است. در اقتصاد آزاد، بازارهای آزاد و رقابتی میدان تجلی نیازها و ترجیحات افراد جامعه است و کلیه عوامل تولید اعم از کار و سرمایه و تکنولوژی، از طریق آن‌ها تخصیص پیدا می‌کنند.
نقش دولت در اقتصاد آزاد محدود است به زمینه‌سازی فعالیت عاملان اقتصادی و پدید آوردن زیرساخت‌هایی نظیر شبکه راه‌ها، و ارتباطات و گسترش فضاهای مجازی در خدمت تولید و توزیع. همین‌طور تأسیس یک نظام علمی مالیاتی در خدمت افزایش بارآوری و تأمین اجتماعی، تأمین آموزش و بهداشت همگانی از کارکردهای یک دولت ناظر به رفاه است. با تکوین چنین دولتی، مالکیت‌های عمده زمین‌ها, مستغلات، صنایع و معادن ازجمله نفت و گاز، طبق موازین قانونی و اقتصادی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد، و دولت هزینه خدمات خود را از طریق نظام مالیاتی کسب خواهد کرد.

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

با ما همراه باشید

آخرین مقالات درج شده جدید

صلحی به سود ايران، برضد رژيم…

رضاشاه، بزرگ‌ترين ايرانی سده بيستم…

پيامی به کنگره سازمان فدایيان ايران (اکثريت)…

نامه ۵ سازمان سیاسی و فرهنگی به وزیر خارجه آمریکا در مورد نام تاریخی خلیج‌فارس…

اگر فورد شکست نخورده بود…

مقالات دگراندیشان جدید

چرا باید ایران را دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

چند نکته درباره تظاهرات پاسارگاد (اعتراض به حاکمان اسلامی یا «نژادپرستی»؟)…

کوروش بزرگ دیگر فقط در پاسارگاد نیست…

ایران در تاریخ…

مقالات هم‌اندیشان جدید

سیاست در ایران طوری دوقطبی شده که هر یک حیات خود را در مرگ دیگری می‌بیند…

در انتخابات بریتانیا همه احزاب بازنده شدند…

بهبود مناسبات ایران با قطر به‌جای ادامه درگیری در یمن…

ترجمه مصاحبه شاهزاده رضا پهلوی با i24News…

کشورهای جهان سوم و دست‌یابی به دموکراسی…

نظرگاه‌های کاربران جدید

 • علی
  با این وضعیت اعدام ها و بیکاری و نبود آزادی نباید بیکار نشست و باید با تک تیرانداز این موجودات آخوندک ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • بهمن زاهدی
  زبان آخوند را باید شناخت؛ زیرا گفته‌های هر آخوندی مفهوم زیرکانه‌ای دارد که گه گاهی هشداریست به همدیگر.

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیهان
  با این روش ها ولیعهد در خاک امریکا در سن 85 سالکی دار فانی را وداع خواهد کرد برای ازادی ایران باید ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیهان
  سال یک هزار و سیصد و نود و پنج زمانی به نتیجه خواهید رسید که دیگر زمان زیادی گذشته و متوجه خواهید شد ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • بهمن زاهدی
  سکوت، فریاد دیگریست وقتی راهی شدم کسی همراهم نبود بارها شنیده بودم تنهایی جرأت می‌خواهد ولی زمانی ...

  ادامه مطلب ..و