1. SKIP_MENU
 2. SKIP_CONTENT
 3. SKIP_FOOTER
 • آخرین بروزرسانی: پنج شنبه 29 جون 2017. برابر با پنج شنبه, 08 تیر 1396
نوشته‌های که به‌عنوان گفتگوهای هفتگی در این سامانه درج می‌شوند، دیدگاه‌های شخصی افراد لیبرال دموکراتی که عضو حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) هستند می‌باشد، این افراد با هر سمت حزبی و ساختاری که دارند تنها دیدگاه شخصی خود را به قلم می‌کشند. این افراد سخنگویان حزب نیستند.
نمی‌توان دیدگاه‌های شخصی افراد را با خواست‌های حزبی یکی دانست به همین دلیل ما نویسندگان این سطرها از آزادی‌های فردی و شهروندی خود در این مکان استفاده می‌کنیم. نظرگاه‌های رسمی و حزبی از سوی دبیر کل و شورای مرکزی حزب، به نام حزب در مکان (زیرمجموعه حزب) در همین سامانه درج می‌شوند.

گفتگو

هیچ گروه سیاسی ایرانی، خفت تجزیه کشور را نمی‌پذیرد

  ما به آزادی ایران اعتقاد داریم. اما مهم است که این آزادی را به چه قیمتی به دست می آوریم. برای همین به هیچ وجه حرکات مسلحانه و تجزیه طلبانه را تأیید نمی کنیم. ما به سرنگونی جمهوری اسلامی به دست مردم و به صورت مسالمت آمیز اعتقاد داریم. جامعه ایران از دیرباز و همواره در یک مبارزه مدنی بهاء داده است. حرکت مسالمت آمیز زنان، معلمان، کارگران و همه اقشار که خواسته های مدنی دارند، مهم است و می تواند در آینده به همبستگی جامعه کمک کند. دمکراسی و خوشبختی مردم از لوله تفنگ بیرون نمی آید. نمونه مبارزه مسلحانه را امروز در منطقه می بینیم که نتایج خوشآیندی به بار نیاورده. در عوض در کشورهای حوزه بالتیک دیدیم که حرکتهای مدنی دیکتاتورها را به زیر کشید و این اتفاق در ایران هم قابل تکرار است. تحریمها علیه ایران یک حرکت مدنی بود. زور مدنی با زور اسلحه و جنگ مسلحانه متفاوت است.

بیشتر بخوانید ... 3 نظرات

گفتگوهای هفتگی (هفته اول آبان)

  يك سال پيش دهمين كنگره و بیست‌سالگی حزب مشروطه را در حالى پشت سر گذاشتيم كه به باور فعالين سياسى، زمان آن رسيده بود كه جريان پيشرو ليبرال دموكراسى در ايران، نتيجه تفكرات زنده‌یاد دكتر داريوش همايون و زحمات شوراى مركزى حزب را مشاهده كرده و بلوغ خود را به نمايش بگذارد. هفته آينده پنجره‌ای ديگر به روى حزب مشروطه ايران (ليبرال دموكرات) بازخواهد شد كه نتيجه تلاش بلندمدت اعضاى آن است. به‌عنوان يك جوان ايرانى سفرى به مکزیکوسیتی براى شركت در شصتمين کنگره خانواده بزرگ جهانى لیبرال‌ها خواهم داشت. دوستی‌ها و نتايج حاصل از اين سفر چراغ راهى خواهد شد براى آينده.

بیشتر بخوانید ... 2 نظرات

گفتگوهای هفتگی (هفته دوم مهر)

  در سیاست احزاب می‌توانند اشتباه کنند و در انتخابات آزاد به‌اشتباه خود پی ببرند و برنامه سیاسی خود را مورد تجدیدنظر قرار دهند ولی نماد همبستگی مردم ایران نمی‌تواند به‌مانند یک حزب و سازمان سیاسی عمل کند، زیرا اشتباه خود را نخواهد توانست به‌مانند احزاب سیاسی جبران کند. بحث در رابطه با اصل سوم منشور حزب تازه شروع‌شده و تا کنگره بعدی یک سال هموندان حزبی زمان دارد تا گفتگوهای داخلی خود را در این مورد گسترش دهند و نتیجه آن را به رأی کنگره آینده حزب قرار دهند. تا آن زمان باید دید که آیا کارمندان دفتر شاهزاده توان این را دارند که بدون کمک شاهزاده به چهره‌ای سیاسی تبدیل شوند و یا اینکه به این واقعیت خواهند رسید که فقط حقوق بگیر و کارمند دفتری هستند و نه سیاستمدار و نه فعال سیاسی و نه افرادی آزاد و صاحب اندیشه؟!

بیشتر بخوانید ... 4 نظرات

گفتگوهای هفتگی (هفته سوم مهر)

  هفته گذشته اسراييل تيتر تمام روزنامه‌های بلژيك بود، نه به خاطر تشديد درگیری‌ها در كرانه باخترى و همزمانى آن با بيشتر شدن حضور فيزيكى حزب‌الله و سپاه در نزديكى مرزهاى اسراييل (سوريه). تيم فوتبال بلژيك در بروكسل ميزبان تيم اسراييل بود. بسيارى از تماشاچيان كه بلیت مسابقه را از قبل تهیه‌کرده بودند به خاطر مسائل امنيتى مجبور به پس دادن بلیت‌های خود شدند. ضوابط امنيتى براى حضور در استاديوم تغيير كرد: زنان حق به همراه داشتن کیف‌دستی نداشتند، پرچم می‌بایست به‌صورت شال‌گردن باشد و از آوردن هرگونه پرچم با ميله خوددارى كنيد، كيف پول آقايان نبايد از يك سايز مشخص بزرگ‌تر باشد، چندين ساعت قبل از مسابقه همراه با کارت شناسايى خود را به پست‌های بازرسى بدنى درب ورود استاديوم برسانيد و ...

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

گفتگوهای هفتگی (هفته اول مهر)

  سفر رییس‌جمهور چين به ایالات‌متحده به‌مانند انفجار بمبى است كه ترکش‌های آن انتخابات رياست جمهورى و برنامه کاندیداها را تحت تأثیر قرار خواهد داد. درصورتی‌که دو كشور در مورد جاسوسى سايبرى و همکاری‌های اقتصادى به توافق برسند، وعده‌های توخالى دونالد ترامپ نقش بر آب خواهند شد. اگرچه دو كشور اعلام کرده‌اند كه حاضرند پيرامون مسائل موردعلاقه مشترك همکاری‌هایی داشته باشند، واضح است كه حقوق بشر در ميان اين مشتركات قرار نخواهد داشت. مورد ديگرى كه نبايد بی‌توجه از آن گذر كرد سفر پاپ فرانسیس به آمريكا و برنامه براى سخنرانى در كنگره است. طبق برنامه قبلى پاپ قصد داشت در كنگره، نمايندگان را به پشتيبانى از توافق اتمى ايران دعوت كند كه با بی‌نتیجه ماندن تلاش جمهورى خواهان (در حال حاضر) به صحبت از هم‌جنس‌گرایی، جنگ و صلح، گرم شدن زمین و مهاجران پرداخت، در اين ميان عده‌ای خرافاتى نيز از ليوان آب پاپ جرعه‌ای نوشيدند تا شايد فرجى حاصل شود. اين نخستين بارى نيست كه رهبر کاتولیک‌های جهان وارد مناقشات سياسى می‌شود، بايد به وى يادآورى كرد كه او تنها يك سمبل براى باورمندان به دين است و از ورود به سياست پرهيز كند.

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

با ما همراه باشید

آخرین مقالات درج شده جدید

صلحی به سود ايران، برضد رژيم…

رضاشاه، بزرگ‌ترين ايرانی سده بيستم…

پيامی به کنگره سازمان فدایيان ايران (اکثريت)…

نامه ۵ سازمان سیاسی و فرهنگی به وزیر خارجه آمریکا در مورد نام تاریخی خلیج‌فارس…

اگر فورد شکست نخورده بود…

مقالات دگراندیشان جدید

چرا باید ایران را دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

چند نکته درباره تظاهرات پاسارگاد (اعتراض به حاکمان اسلامی یا «نژادپرستی»؟)…

کوروش بزرگ دیگر فقط در پاسارگاد نیست…

ایران در تاریخ…

مقالات هم‌اندیشان جدید

سیاست در ایران طوری دوقطبی شده که هر یک حیات خود را در مرگ دیگری می‌بیند…

در انتخابات بریتانیا همه احزاب بازنده شدند…

بهبود مناسبات ایران با قطر به‌جای ادامه درگیری در یمن…

ترجمه مصاحبه شاهزاده رضا پهلوی با i24News…

کشورهای جهان سوم و دست‌یابی به دموکراسی…

نظرگاه‌های کاربران جدید

 • علی
  با این وضعیت اعدام ها و بیکاری و نبود آزادی نباید بیکار نشست و باید با تک تیرانداز این موجودات آخوندک ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • بهمن زاهدی
  زبان آخوند را باید شناخت؛ زیرا گفته‌های هر آخوندی مفهوم زیرکانه‌ای دارد که گه گاهی هشداریست به همدیگر.

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیهان
  با این روش ها ولیعهد در خاک امریکا در سن 85 سالکی دار فانی را وداع خواهد کرد برای ازادی ایران باید ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیهان
  سال یک هزار و سیصد و نود و پنج زمانی به نتیجه خواهید رسید که دیگر زمان زیادی گذشته و متوجه خواهید شد ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • بهمن زاهدی
  سکوت، فریاد دیگریست وقتی راهی شدم کسی همراهم نبود بارها شنیده بودم تنهایی جرأت می‌خواهد ولی زمانی ...

  ادامه مطلب ..و