1. SKIP_MENU
 2. SKIP_CONTENT
 3. SKIP_FOOTER
 • آخرین بروزرسانی: پنج شنبه 29 جون 2017. برابر با پنج شنبه, 08 تیر 1396

شیرین طبیب زاده

آقای اوباما، جنگ تنها آلترناتیو نبود

  عکس‌العمل شما آقای رئیس‌جمهور نسبت به رستاخیز مردم ایران در سال ۲۰۰۹ چه بود؟ اینکه در همان زمانی که چشمان زیبای ندا دریای خون شد و نگاه معصومانه‌اش را گوئی ملتمسانه به‌سوی جهان دوخت شما سرگرم نامه‌نگاری با تبهکار شیطان‌صفتی بودید که دهه‌هاست نفس‌ها را در سینه‌های ملتی خفه کرده است، مرد فاسد غاصبی که اگر بماند بازهم به جنایاتش در وطن من و در منطقه با گشایشی که شما در کارش ایجاد کرده‌اید ادامه خواهد داد؟ راستی شما در این سال‌ها بدون دلیل و یا برای استمالت رژیم چند بار تکرار کردید که «ما قصد تغییر رژیم در ایران را نداریم» که با این سخنان بی‌مورد و نابجایتان از طرفی جان تازه‌ای به حاکمان جابر رژیم اسلامی دادید و از طرف دیگر تمام انرژی مخالفان جمهوری اسلامی را گرفتید؟ و چنین شد که مردم ایران پس از بپا خیزی ۲۰۰۹ و پس از به‌اصطلاح بهار عربی که خود منتج از رستاخیز مرم ایران بود، ناگهان به حقیقت دردناکی دست یافتند که شما و متحدانتان پشیزی برای نقض حقوق بشر در ایران و منطقه قائل نیستید و به فراست دریافتند که شما پشت رژیم‌های جبار منطقه هستید و اعتراضات آن‌ها با سرکوب رژیمی روبرو خواهد شد که هفت‌اقلیم جهان نگهدار آنست.

بیشتر بخوانید ... 2 نظرات

ما و قرارداد هسته‌ای!

  وقتی داستان‌های قهرمانی‌های قهرمانان شاهنامه را می‌خوانم و یا سرگذشت ملت‌هایی را که تا پای جان برای آزادی جنگیدند، با خود میگویم آیا این‌ها حقیقت دارند؟ درجایی می‌خواندم که کسی پرسیده بود چگونه است که مردم تونس با یک خودسوزی انقلاب کردند و تا حدودی به دموکراسی رسیدند اما در کشور ما ده‌ها خودسوزی و خودکشی و هزاران اعدام و زندانی، کمترین اثری در بپا خیزی مردم نداشته است. پاسخ این بود که مردم تونس اکثریت بی‌اطلاع و بی‌خیال و نفع خودبین و اقلیت خیانت‌کاری مانند تریتا پارسی وووووووو بسیاری دیگر نداشت. حیف از آن سرزمین مقدسی که ما صاحبانش هستیم. پایان موعظه!

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

به مناسبت ِهشتم مارس، روز ِ جهانی ِ زن

  در کشور عزیز ما ایران نیز این تلاش‌ها از بیش از صدسال پیش جسته‌وگریخته آغاز گردید تا سرانجام در سال‌های شصت و هفتاد میلادی زن ایرانی که پیش از آن حتی به‌حساب نمی‌آمد به‌حق و حقوقی که تصورش را نیز نمی‌کرد رسید. با گرفتن حق رأی و بعدها گنجاندن قانون حمایت از خانواده توسط حکومت به‌عنوان یکی از مفاد اصول انقلاب سفید، این تغییرات به نفع زنان به اوج خود رسیدند. شوربختانه، اکثریت زنان ما در آن زمان‌ها حتی متوجه نبودند که با تلاشی بسیار کمتر از زنان بسیاری از کشورهای دیگر- شاید بتوان گفت با کمترین بها – به حقوقی دست‌یافته‌اند که زنان آن کشورها بر ای رسید ن به آن حقوق دهه‌ها تلاش کرده، تحقیر شدند، اعتصاب کردند ، کتک خوردند، گرسنگی کشیدند، به زندان افتادند و مصیبت‌های دیگر تا به‌تدریج به‌حق و حقوقی که امروز دارند رسیدند.

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

چه کنیم با رژیمی که با ما نیست و بر ماست

  ایرانیان طرفدار رژیم، قلم‌به‌دستان و لابی‌های جمهوری اسلامی نیز، باملاحظه شیرین‌کاری‌ها و خودشیرینی‌های آقای ظریف و شرکا یک روز کار را تمام‌شده می‌پندارند و چنان از ژست‌ها و خنده‌های متظاهرانه و زشت این مرد دروغ‌گو به وجد می‌آیند که گمان می‌برند شاید حقیقتاً او کسی است اما یکی دو روز بعد سرخورده و حیران تمام آرزوهایشان با یکی دو جمله رهبر عالی‌مقام که به‌قدری از همۀ تحقیرها و شکست‌ها خشمگین است که دیگر احتیاجی به پاکی کلام و ادب در سخن نیز نمی‌بیند، بر باد می‌رود. خود رئیس‌جمهورشان نیز که دیگر چیزی به‌جز یک مترسک نیست همه‌روزه توسط هر بی‌پرنسیپ بی‌سوادی بنام وکیل مجلس و امام‌جمعه و آخوند دم سقاخانه و این فرمانده و آن‌یکی به‌اصطلاح ژنرال، حقیر و حقیرتر می‌رود- مانده است که دیگر چه دروغ مردم‌پسندی سرهم کند و چگونه سروته قضیه را به هم بیاورد. امروز حسن روحانی چیزی برای وصل کردن می‌گوید و فردایش رهبر عظیم‌الشانِ کاملاً بی‌اطلاع که امربر او مشتبه شده و تصور می‌کند که همه‌چیزدان است، با یکی دو جمله همۀ رشته‌های او و تیمش را پنبه می‌کند.

بیشتر بخوانید ... 1 نظر

از شما انقلابیون می‌پرسیم، چرا؟

  آیا از اینکه ایران بقولی ژاندارم خلیج‌فارس بود در عذاب بودید، آیا ترجیح می‌دادید مانند گذشته انگلستان ژاندارم این خلیج مهم باشد و یا مانند امروز امریکا و انگلیس و اخیراً فرانسه؟ معتقد بودید که ایران نمی‌بایست متحد آمریکا باشد و ترجیح می‌دادید که کشورتان عضوی از اعضای کشورهای غیر متعهد باشد و دل‌خوش که سالی یک‌بار در جلسات آن شرکت می‌کند تا سال بعد؟ بدون شک هر فردی که کمترین اطلاعی از وضعیت جهان در تنگاتنگ جنگ سرد بین دو ابرقدرت داشته باشد می‌داند که با در نظر گرفتن سابقۀ دشمنی‌های ایران و روس و ایران و انگلیس، امریکا طبیعی‌ترین متحد برای ایران آن روز بود. مضافاً اینکه امریکا آن‌گونه که مخالفین رژیم به‌عمد و از سر کینه و سلیقۀ شخصی تصویر و در شبکه‌های جهانی‌شان پخش می‌کردند، آن امریکای جهان خوار نبود. از کمک امریکا به کشورمان در زمان اشغال روس‌ها در سال‌های بیست بگیرید تا کمک‌های بسیار مهم و حیاتی در ریشه‌کن کردن بیماری‌های مختلف با کمک سازمان‌های کمک‌های جهانی همچون کاره، اصل چهار و غیره و تعلیم و تربیت صدها کادر نظامی، صنعتی و کشاورزی و تکنولوژی و کمک‌های شگرف دیگری که جهت پیشرفت‌های ایران در آن زمان بسیار ارزشمند بودند. شاید هم خشمگین بودید که بیکاری به صفر رسیده بود که زنان دیگر شهروند درجۀ دو و ضعیفه و مادر این‌وآن نبودند و یا شاید دوست نمی‌داشتید که فرزندانتان در مدرسه شیر و بیسکویت و موز می‌خورند و ده‌ها چراهای دیگر؟

بیشتر بخوانید ... 1 نظر

با ما همراه باشید

کتاب‌های علی‌اصغر حقدار

آخرین مقالات درج شده جدید

صلحی به سود ايران، برضد رژيم…

رضاشاه، بزرگ‌ترين ايرانی سده بيستم…

پيامی به کنگره سازمان فدایيان ايران (اکثريت)…

نامه ۵ سازمان سیاسی و فرهنگی به وزیر خارجه آمریکا در مورد نام تاریخی خلیج‌فارس…

اگر فورد شکست نخورده بود…

مقالات دگراندیشان جدید

چرا باید ایران را دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

چند نکته درباره تظاهرات پاسارگاد (اعتراض به حاکمان اسلامی یا «نژادپرستی»؟)…

کوروش بزرگ دیگر فقط در پاسارگاد نیست…

ایران در تاریخ…

مقالات هم‌اندیشان جدید

سیاست در ایران طوری دوقطبی شده که هر یک حیات خود را در مرگ دیگری می‌بیند…

در انتخابات بریتانیا همه احزاب بازنده شدند…

بهبود مناسبات ایران با قطر به‌جای ادامه درگیری در یمن…

ترجمه مصاحبه شاهزاده رضا پهلوی با i24News…

کشورهای جهان سوم و دست‌یابی به دموکراسی…

نظرگاه‌های کاربران جدید

 • علی
  با این وضعیت اعدام ها و بیکاری و نبود آزادی نباید بیکار نشست و باید با تک تیرانداز این موجودات آخوندک ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • بهمن زاهدی
  زبان آخوند را باید شناخت؛ زیرا گفته‌های هر آخوندی مفهوم زیرکانه‌ای دارد که گه گاهی هشداریست به همدیگر.

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیهان
  با این روش ها ولیعهد در خاک امریکا در سن 85 سالکی دار فانی را وداع خواهد کرد برای ازادی ایران باید ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیهان
  سال یک هزار و سیصد و نود و پنج زمانی به نتیجه خواهید رسید که دیگر زمان زیادی گذشته و متوجه خواهید شد ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • بهمن زاهدی
  سکوت، فریاد دیگریست وقتی راهی شدم کسی همراهم نبود بارها شنیده بودم تنهایی جرأت می‌خواهد ولی زمانی ...

  ادامه مطلب ..و