1. SKIP_MENU
 2. SKIP_CONTENT
 3. SKIP_FOOTER
 • آخرین بروزرسانی: پنج شنبه 29 جون 2017. برابر با پنج شنبه, 08 تیر 1396

هم‌اندیش

بیانیه شاهزاده رضا پهلوی به مناسبت انتخابات سال ۱۳۹۶

فرقه تبهکار حاکم هیچ اولویت دیگری جز حفظ قدرت مطلقه خویش برای خود نشناخته و نمی‌شناسد. فرقه حاکم برای حفظ خود تمام منابع انسانی و طبیعی ایران را نابود خواهد کرد. نسل شما دلیران ایرانی، واپسین نسل و واپسین سنگر برای رهانیدن ایران از پرتگاه نابودی است.جوانان آزاده ایران مشکل را نمی‌توان با آن‌هایی که کلیدی‌ترین؛ نقش را در به وجود آوردن آن ایفا کرده‌اند، حل کرد مشکل ایران فکرت فرقه‌ای و حاکمیت منحط و ضد ملی موجود است. پادزهر انحطاطی که می‌رود تا نابودی ایران را رقم بزند، نیازمند اراده ایست ملی. شما جوانان آزاده ایرانی، نوک پیکان چنین اراده‌ای هستید

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

نامه شاهزاده رضا پهلوی به دونالد ترامپ: حساب مردم ایران را از حکومت ظالم جمهوری اسلامی می‌بایست جدا کرد

ایالات‌متحده آمریکا، در این سال‌ها که هم‌میهنانم که از وحشت دین سالاران آواره شدند، همواره سرزمین میهمان‌پذیر بوده است. افزون براین، مهاجران ایرانی توانستند سختی‌ها را پشت سر گذاشته و در کشور میزبان به‌سرعت در جایگاه شهروندانی قابل‌ستایش پایبند به ارزش‌های جهان‌شمول آن جامعه موفقیت‌های چشمگیری را به بارآورند. در بین نام‌آورهای جهان آزاد از جامعه فرهنگی اساتید دانشگاه، پژوهشگران و متخصصین شبکه‌های فضایی و اینترنتی، جامعه پزشکان و مهندسان، نویسندگان، هنرمندان و هنرآفرینان و کارآفرینان همواره نام‌های ایرانیان می‌درخشد. بر همین اساس، حساب مردم ایران را از حکومت ظالم جمهوری اسلامی می‌بایست جدا کرد.

مبارزه با اسلام سیاسی «نه جنگ و نه سازش» است. تنها راه برون‌رفت از این بحران، پشتیبانی و تقویت کنشگران مدنی ایرانی است که در قلب خاورمیانه هستند. در همین راستا امیدوارم که ایالات‌متحده آمریکا، نقش محوری به همراه دولت‌های دمکراتیک دیگر، در پشتیبانی از ملت شجاع ایران برای دستیابی به آزادی و دادگری ایفا کنند.

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

مراسم اربعین در عراق و اهداف منطقه ای رژیم ایران

مراسم اربعین کربلا به بزرگ‌ترین تجمع مذهبی در جهان و مهم‌ترین مراسم مذهبی شیعیان است.
رژیم ایران که رویای رهبری جهان اسلام را در سر می‌پروراند و خود را رهبر شیعیان جهان معرفی می‌کند، با صرف میلیاردها دلار و سازمان‌دهی هیئت‌های مذهبی در و دیگر کشورهای جهان و اعزام آنان به مراسم اربعین، تلاش می‌کند تا سهم بیشتری در این مراسم داشته باشد و درنهایت کنترل آن را به دست گیرد. مراسم اربعین در کربلا، به یک پروژه استراتژیک برای رژیم ایران تبدیل‌شده است که با استفاده از آن، اهداف مهم داخلی و خارجی‌اش را دنبال می‌کند.
مراسم اربعین، پروژه استراتژیک نظام برای توسعه‌طلبی‌های منطقه‌ای و تسلط برجهان اسلام و همچنین، گسترش فضای روضه‌خوانی و سینه‌زنی در داخل و استفاده از آن برای مشروعیت بخشی به‌نظام و یارگیری برای نهادهای امنیتی نظام است.

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

آنچه را که به نفع ایران می‌دانم دنبال خواهم کرد

نگاه من به مردم ایران است، نگاه من به خواسته هم‌میهنانمان است. من فکر می‌کنم کشورمان باید یک روزی برسد به آن سرحدی که پایه و اساس یک حکومت بر مبنای خواست و اراده مردم باشد؛ یعنی برآمده از مردم. چون نهایتا دموکراسی همین است: حکومت مردم بر مردم. هیچ نظامی و هیچ دولتی یا حکومتی نمی‌تواند ادعای مشروعیت کند بدون اینکه این حق را به مردم یک کشور و شهروندان آن بدهد که در تعیین سرنوشت خودشان، شکل نظامشان و رهبرانشان و نمایندگانشان تصمیم‌گیر باشند. این برمی‌گردد به آنچه یک فضای واقعا باز سیاسی است با تضمین تمام آزادی‌های ممکن منجمله آزادی‌های سیاسی که ما به هیچ نحوی به شکل مطلوب در کشورمان نداشتیم؛ بنابراین در نگاهی که به آینده کشور داریم این بستر مشترکی است برای کسانی که اعتقاد دارند که چنین آزادی‌ای در گرو داشتن یک نوع حکومتی است که معرف مردم باشد.

بیشتر بخوانید ... 1 نظر

آخرین سال‌های زندگی شاه؛ گفتگو با اندرو اسکات کوپر، نویسندۀ کتاب «سقوط بهشت»

اندرو اسکات کوپر نویسندۀ «سقوط بهشت» کتاب تازه‌ای دربارۀ آخرین روزهای ایران شاهنشاهی است. کتاب قبلی این نویسنده «سلاطین نفت» نام داشت.

تاکنون واکنش ایرانیان نسبت به کتاب شما چگونه بوده است؟
ــ همچنان که انتظار می‌رفت، واکنش آنان که هنوز پشتیبان جمهوری اسلامی هستند و یا گروهی که هنوز از حکومت سلطنتی دل‌زدگی دارند منفی است؛ ولی واکنش ایرانیان معمولی امیدوارکننده است. بسیاری از ایرانیان مرا به‌عنوان ناظر بی‌طرف می‌نگرند که تمام تلاش خود را به‌ کار می‌برد تا دربارۀ موضوعی بسیار دشوار و رنج‌آور بنویسد. این گروه از ایرانیان درک می‌کنند من یک خارجی و شخصی که در ایران خانواده و فامیلی ندارد، هستم و به این عنوان می‌توانم آزادانه‌تر از روشنفکران ایرانی که از واکنش حکومت وحشت دارند و خود را کنترل می‌کنند، بنویسم. من در ایران بزرگ نشده‌ام. من در سال‌های نزدیک به پایان جنگ سرد به ‌دنیا آمدم. در ابتدا به‌عنوان پژوهشگر حقوق بشر می‌نوشتم و سابقۀ محکم و قابل‌اعتمادی از پژوهش‌های تحقیقی دارم. این مشخصات مرا در مکان محکمی قرار می‌دهد. کتاب خوب فروش می‌رود. به‌نحوی‌که ناشر من ترتیب چاپ‌های بیشتری را داده است. کتاب اگرچه به‌طور غیرقانونی، ولی در ایران نیز پیدا می‌شود. امیدوارم این کتاب جوانان ایرانی را نسبت به تاریخ خود علاقه‌مند کند. بسیاری از جوانان ایرانی به من می‌گویند پدران و پدربزرگانشان میل ندارند دربارۀ گذشته صحبت کنند. این جوانان ازآن‌جهت به من توجه دارند که من از یادآوری گذشتۀ کشورشان وحشتی ندارم. باید شرافتمندانه و صادقانه بگویم که من عاشق ایران و ایرانیان شده‌ام و نسبت به همه با نظر تحسین می‌نگرم. من همواره برای آنان یک فرد بیگانه و خارجی خواهم ماند ولی امیدوارم به ‌سهم ناچیز خودم، برای آگاهی و شناسایی تاریخ و فرهنگ معاصر ایران، قدمی بردارم.

بیشتر بخوانید ... اضافه کردن نظر جدید

با ما همراه باشید

روشنگری لازم

مقالاتی که از دگراندیشان و هم‌اندیشان در سامانه حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) درج می‌شوند، تنها برای آگاهی‌رسانی، ترویج رواداری و نهادینه کردن چندگرائی در فرهنگ سیاسی کشورمان می‌باشد و حزب هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتوای آنان ندارد. مقالات می‌توانند با نظرگاه‌های حزب هم‌خوانی نداشته باشند. سامانه حزب در انتخاب مقالات آزاد است.

آخرین مقالات درج شده جدید

صلحی به سود ايران، برضد رژيم…

رضاشاه، بزرگ‌ترين ايرانی سده بيستم…

پيامی به کنگره سازمان فدایيان ايران (اکثريت)…

نامه ۵ سازمان سیاسی و فرهنگی به وزیر خارجه آمریکا در مورد نام تاریخی خلیج‌فارس…

اگر فورد شکست نخورده بود…

مقالات دگراندیشان جدید

چرا باید ایران را دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

چند نکته درباره تظاهرات پاسارگاد (اعتراض به حاکمان اسلامی یا «نژادپرستی»؟)…

کوروش بزرگ دیگر فقط در پاسارگاد نیست…

ایران در تاریخ…

مقالات هم‌اندیشان جدید

سیاست در ایران طوری دوقطبی شده که هر یک حیات خود را در مرگ دیگری می‌بیند…

در انتخابات بریتانیا همه احزاب بازنده شدند…

بهبود مناسبات ایران با قطر به‌جای ادامه درگیری در یمن…

ترجمه مصاحبه شاهزاده رضا پهلوی با i24News…

کشورهای جهان سوم و دست‌یابی به دموکراسی…

نظرگاه‌های کاربران جدید

 • علی
  با این وضعیت اعدام ها و بیکاری و نبود آزادی نباید بیکار نشست و باید با تک تیرانداز این موجودات آخوندک ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • بهمن زاهدی
  زبان آخوند را باید شناخت؛ زیرا گفته‌های هر آخوندی مفهوم زیرکانه‌ای دارد که گه گاهی هشداریست به همدیگر.

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیهان
  با این روش ها ولیعهد در خاک امریکا در سن 85 سالکی دار فانی را وداع خواهد کرد برای ازادی ایران باید ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیهان
  سال یک هزار و سیصد و نود و پنج زمانی به نتیجه خواهید رسید که دیگر زمان زیادی گذشته و متوجه خواهید شد ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • بهمن زاهدی
  سکوت، فریاد دیگریست وقتی راهی شدم کسی همراهم نبود بارها شنیده بودم تنهایی جرأت می‌خواهد ولی زمانی ...

  ادامه مطلب ..و